SEPETİNİZ
Sepetinizde ürün yok
SEPETİNİZ
Sepetinizde ürün yok

Ücretsiz kargo fırsatıyla alışverişe başlayın

Teslimat Şartları

Genel Teslimat Koşulları: www.aladukkan.com.tr’de ürünlerin siparişi sadece internet yoluyla yapılır, ödeme banka havalesi, EFT, kredi kartı ile yapılabilir. Ödemenin havale, eft ile yapılması durumunda açıklama kısmına müşterinin ismi ve mümkünse sipariş numarası yazılmalıdır.

www.aladukkan.com.tr’den alışveriş yapmak için üye olmak zorunlu değildir, sipariş aşamasında kimlik bilgileri, adres ve e-posta adresi girilerek sipariş verilebilir. Verilen her sipariş için sistem tarafından müşteriye bir sipariş numarası verilir, müşteri e-posta adresini ve sipariş numarasını www.aladukkan.com.tr’nin sipariş takibi bölümüne girerek siparişinin durumu hakkında bilgi alabilir. 18 yaşından küçükler www.aladukkan.com.tr’den alışveriş yapamaz.

Kredi kartından ödeme yapıldığı an veya banka havalesi www.aladukkan.com.tr hesabına ulaştığında sipariş geçerli sayılır. Kredi kartı veya banka havalesi bilgilerinin onayı alındıktan sonra, ürün stoklarda veya tedarikçilerde mevcutsa sipariş kargo firmasına teslim edilir. Siparişin gönderilmesi ile ilgili bir problem olduğunda www.aladukkan.com.tr e-posta göndererek müşteriyi haberdar eder. Stokta bulunmayan ürünler bu e-postada belirtilir. Siparişler kargoya verilmeden, www.aladukkan.com.tr müşterinin kredi kartından çekilen tutarı kendi hesabına aktarmaz, sadece sistem gereği verilen sipariş tutarı kadar miktar müşterinin kredi kartında bloke olur. Müşteri siparişini, kargoya verilmeden önceki aşamada iptal edebilir, bu durumun destek@aladukkan.com.tr adresine mail atarak belirtilmesi gerekir. Ödeme yapılmışsa ürünün bedeli, müşterinin kredi kartındaki bloke kaldırılarak ya da ödeme havale yolu ile yapılmış ise, ödemeyi yapan banka hesabına iade edilir. İptal talebinde müşterinin sipariş numarasını belirtmesi gerekir.

Kredi kartı ile sipariş verildiğinde; kartın bağlı olduğu banka ile www.aladukkan.com.tr sistemi otomatik olarak bağlantı kurar. www.aladukkan.com.tr hiç bir şekilde müşterinin kredi kartına ait bilgileri görmemekte ve hiç bir şekilde kredi kartı bilgilerini kayıt edememektedir. Bilgiler 128 Bit Rapid SSL (Secure Sockets Layer) şifreleme ile onaylanmak üzere bankaya ulaşır. Kredi kart bilgileri www.aladukkan.com.tr web sitesinde kayıtlı tutulmadığından, bilgilerin üçüncü şahıslar tarafından görülmesi ve ele geçirilmesi mümkün değildir.

Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı ya da havalenin hesaplarımıza ulaştığı andır. 3 iş günü içinde hesaba yansımayan banka havalesi ile yapılan siparişler geçersiz sayılmadan önce müşteriyle iletişime geçilir ve müşterinin görüşü alındıktan sonra ödeme yapılmazsa sipariş iptal edilir.

www.aladukkan.com.tr’da satışa sunulan tüm ürünlerin fiyatlarına, o ürün için geçerli olan resmi oranda KDV dahildir.

Sipariş verilirken kargo seçenekleri ve masrafı ödeme ekranında görülür. Satılan ürünlerin kargo ücreti müşteriye aittir. Kargo ücretleri sipariş aşamasında sistem tarafından ürünün desi veya kilogram miktarına ve gönderilecek mesafeye göre hesaplanarak toplam tutara eklenmektedir. 150 YTL ve üstü siparişlerde kargo bedeli ( ürün bilgilerinde aksi belirtilmemişse) www.aladukkan.com.tr tarafından karşılanır.

Sipariş verilen ürünlerin teslimat süresi ürüne göre değişmekle birlikte ortalama 3 iş günüdür. Hatalı veya eksik teslimat durumunda destek@aladukkan.com.tr üzerinden www.aladukkan.com.tr’a bilgi verilir. Teslimat tarihinden itibaren 7 gün içerisinde geri gönderilen hatalı veya eksik ürünlerin kargo bedeli www.aladukkan.com.tr tarafından karşılanır. 7 günü geçen süre söz konusu olduğunda kargo bedelini müşteri karşılar. Hatalı veya eksik gönderilen ürünün yenisi (stoklarda bulunmama hali dışında) müşteri adresine tekrar gönderilir.

Teslimat, müşterinin belirttiği adresinde müşteriye, siparişte belirtilen kişiye ya da kimlik bilgisi kontrolü ile müşterinin birinci dereceden yakınına yapılır. Kimlik bilgilerinin veya teslimat adresinin yanlış girilmesinden kaynaklanan aksaklık ve sorunlardan müşteri sorumlu olacaktır.

Fiziki Ambalaj Koşulları: www.aladukkan.com.tr yetkilileri, ürünün tazelik ve doğallığına en uygun ambalajları seçmektedir. 

Kargo Firması ile İlgili Koşullar: Paket teslim alınırken kontrol edildiğinde, hasar olduğu görülürse, paket kabul edilmeyip kargo görevlisine tutanak tutturulur. Tutanak destek@aladukkan.com.tr adresi üzerinden www.aladukkan.com.tr’a gönderilir. www.aladukkan.com.tr kargo firmasıyla irtibat kurarak, tutanakta hasar belirtilmişse, paketin hasarsız olarak müşteriye tekrar gönderilmesini sağlar.

Yazım ve teknik nedenlerden kaynaklanan ürün bilgisi ve fiyat bilgisi hatalarından www.aladukkan.com.tr sorumlu değildir. Ürün açıklamaları sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. www.aladukkan.com.tr sitesinde bulunan hiçbir ürün ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri imalatçı veya dağıtıcı firmalardan, ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından, ürünlerin içeriğinden veya yanlış kullanılmasından kaynaklanan sorunlardan ve şikâyetlerden www.aladukkan.com.tr sorumlu değildir.

www.aladukkan.com.tr sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir. Sistemin geçici bir süre askıya alınması veya tamamen durdurulmasından dolayı site üyelerine, müşterilere veya üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluğu olmayacaktır.

Tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkânsızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu en kısa sürede bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

 

Yeni ve indirimli ürünlerden haberdar olun !